Väčšina procedúr určených na boj proti pomarančovej koži je založená na rozprúdení lymfy a „zneškodňovaní“ tukových buniek.
„V rebríčku najúčinnejších metód momentálne vedie rádiofrekvencia a lymfodrenáž.“ Pri rádiofrekvencii pôsobíme na tukové bunky intenzívnym teplom. Na povrchu kože sa pohybuje teplota okolo 40 stupňov Celzia, ale v hĺbke asi jeden a pol centimetra pod kožou je vyžšia približne o dvadsať stupňov.
Zlepší sa látková premena v bunkách, gélová konzistencia medzibunkovej hmoty sa skvapalní a odplaví sa. V dôsledku vysokej teploty zároveň nastáva lipolýza, teda uvoľnenie tukových buniek. Rádiofrekvencia navyše podporuje tvorbu kolagénu. Výsledkom je pevňejšia pokožka. Dĺžka procedúry sa v jednotlivých centrách líši, pohybuje sa od 20 - 60 minút.
Už ku klasike patrí takzvaná lymfodrenáž. Môžete si vybrať prístrojovú alebo manuálnu. Po premasírovaní sa rozprúdi lymfa a organizmus sa aj odvodní. Manuálnu možno prirovnať ku klasickej ručnej masáži, može byť čiastočne i celotelová. Na prístrojovú sa väčšinou používajú „špeciálne“ nafukovacie nohavice. V jednotlivých vzduchových komorách, z ktorých sú zložené sa postupne zvyšuje a uvoľňuje tlak.